Злочинність, Розслідування, Статті

Банкрутство та рейдерство «Азовкабель»: суддю Сушко запідозрили у хабарництві

Суддю Господарського суду Запорізької області Ларису Сушко запідозрили у сприянні штучному банкрутству та рейдерству працюючого Бердянського товариства ПрАТ «Азовкабель». Нібито слуга Феміди діє у змові з акціонером компанії – екснардепом Олексієм Козаченком.

Активісти підозрюють Сушко у захисті Козаченка Ілюстрація: СтопКор

Сушко могла діяти у змові з екснардепом 4-5 скликань від партії «Наша Україна» Олексієм Козаченком, який раніше був замішаний у справі про вбивство. Тепер же ексчиновник вдався до рейдерства та шляхом штучного банкрутства на підставі фіктивного та підробленого договору постачання продукції з афільованою до нього компанією, (що пов’язана з Козаченком) намагається «віджати» підприємство. Зокрема, таку думку висловили активісти ВГО «Стоп корупції», які спочатку проводили акцію протесту, а потім стежили за засіданням Господарського суду.

«Ми прийшли до Господарського суду Запорізької області щодо справи банкрутства «Азовкабель». Журналісти вже давно проводять розслідування про незаконні дії суддів цього суду. Зокрема, йдеться про суддю Сушко, яка є головуючою у справі про банкрутство «Азовкабелю». Ми вбачаємо, що вона вступила в злочинну змову з одним із акціонерів підприємства і винесла ряд незаконних рішень, які стосуються відкриття справи про банкрутство, а також відсторонення директора «Азовкабелю» від виконання своїх обов’язків», – наголосив представник ВГО «Стоп корупції» Антон Клітний.

Протест під господарським судом Запорізької області Фото: СтопКор

За його словами, при винесенні цих рішень суддя Сушко порушила ряд процесуальних норм. Зокрема, коли вона відсторонювала директора від виконання службових обов’язків – директор не був про це повідомлений. Порушивши процесуальні норми суддя Сушко не дала йому обґрунтувати і донести свою позицію по даному питанню. Суддя винесла ухвалу упродовж  3 годин після надходження заяви в суд, що є неможливим навіть виходячи з часового відрізку: вивчення матеріалів справи, обґрунтування, фізичний опис матеріалів. Активісти громадської організації стверджують, що таким чином суддя Сушко порушила у тому числі й конституційні норми.

Читайте також:  Леся Забуранна - аферисти Вавриш та Столар поставили "смотрящей" по Києву від Слуг "Фіону" Медведчука

«Це може бути підставою притягнути суддю Сушко до адміністративної відповідальності», – заявляє Клітний.

Активіст стверджує, що Сушко також винесла рішення в інтересах Козаченка щодо відкриття справи про банкрутство через фіктивний борг, який начебто існує між «Азовкабелем» та «Дифенс-Метал».

«Цей борг утворився у результаті фіктивно укладеного договору купівлі-продажу, який вигадав Козаченко. У «Азовкабеля» та «Дифенс-Металу» є акціонери, які перебувають в обох підприємствах. Йдеться про родичку Козаченко – Т.Шпалтакову. Ми вбачаємо, що наразі відбувається рейдерське захоплення підприємства шляхом введення його у стан банкрутства», – каже він.

Активісти вимагали об’єктивного розслідування у справі “Азовкабель” Фото: СтопКор

Мітингувальники під Господарським судом Запорізької області вимагали від голови суду звернути увагу на незаконні дії, які вчиняє Лариса Сушко. Вони також виставили умову, аби слуга Феміди взяла відвід у цій справі у зв’язку зі значною кількістю порушень законодавства з її боку.

«Справа має бути розглянута об’єктивно та в законному руслі», – підсумував Клітний.

Сама Лариса Сушко заявляє, що діє винятково у рамках законодавства.

«Думаю, ви знайомі зі змістом господарсько-процесуального кодексу. Будь ласка, уважно його почитайте і зрозумійте, чому так саме сталося. Я керувалася винятково нормами законодавства України», – сказала вона, відповідаючи на запитання, чому директора «Азовкабелю» не викликали на засідання щодо його відсторонення.

Сушко не захотіла коментувати справу щодо рейдерства “Азовкабелю” Фото: СтопКор

На питання, чому вона відмовляється призначати почеркознавчу експертизу та долучати оригінали документів – суддя Сушко відповідати не стала.

Екснардеп Олексій Козаченко

За словами активістів, Олексій Козаченко на початку своєї підприємницької діяльності був кримінальним авторитетом у місті Одеса. У 2001 році став народним депутатом України.

Варто зазначити, що після приєднання до лав парламентарів, Козаченко засвітився в історії з умисним вбивством. Тоді ЗМІ писали, що він, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, впритул розстріляв молодого чоловіка, залишивши дитину останнього сиротою. Пізніше версія слідства змінилася, однак підводні камені та запитання до Козаченка лишилися.

Читайте також:  Гравировка клавиатуры: как сделать свою клавиатуру неповторимой
Козаченко був фігурантом у справі про жорстоке вбивство

Пізніше він взявся вести підприємницьку діяльність в Африці. Усе це відбувалося в час, коли він уже був акціонером компанії «Азовкабель». Де факто очолюючи «Азовкабель» та розпоряджаючись його майном, у 2014 році він довів компанію до стану банкрутства у 2014 році та залишив на інших акціонерів.

Коли його бізнес в Африці зазнав краху, Козаченко вирішив повернутися до України та, за словами активістів, «вирішив привласнити собі прибуткову компанію, використовуючи зв’язки, які в нього залишились в Україні – у тому числі й у цьому суді».

«Козаченко використовує найбрудніші методи – підробку документів, шантаж, погрози. Зв’язки з кримінального світу допомагають йому у «віджимі» підприємств у його співакціонерів», – каже активіст.

Далі Олексій Козаченко нібито штучно довів підприємство до банкрутства та призначив свого арбітражного керівника Дарієнко.

«Ми підозрюємо, що він вступив у злочинну змову з суддею Сушко, яка веде справу про банкрутство та виносить протиправні рішення за вказівками Козаченка».

Клітний також зазначив, що за результатами розслідування стало зрозуміло, що договір, який був укладений між «Азовкабелем» та «Дифенс-Металом» – фіктивний. Суддя ж цього нібито не помічає.

2 вересня відбулося засідання щодо визначення недійсності цього договору.

Активісти стежили за ходом засідання Фото: СтопКор

Активісти також поспілкувались із головою Господарського суду Запорізької області Михайлом Мірошніченком.

«Передали йому всю інформацію щодо порушень судді Сушко та передали наше звернення. Він повідомив, що не наділений повноваженнями щодо впливу на суддю чи притягнення її до відповідальності. Але інформацію щодо порушень узяв до уваги та вказав, що якщо є такі факти, то можна звертатися до Вищої ради правосуддя», – повідомив Клітний.

Голові суду Михайлу Мірошніченку повідомили про ймовірні зловживання Сушко Фото: СтопКор

Зазначимо, ПрАТ «Азовкабель» було засноване у 2001 році та займає провідну позицію за виробництвом та продажем кабелів на території Східної та Середньої Європи.

Читайте також:  Відеоконференції під час війни: плюси та мінуси

Варто додати, що ганебне явище рейдерства широко поширене в Україні. «СтопКор» регулярно висвітлює теми рейдерства. Наприклад, нещодавно ми писали про те, як дружина судді з Дніпра намагається відсудити базу відпочинку у законних власників.

Повідомляли також про нещодавній випадок, коли під Житомиром приватна фірма захопила урожай із державних земель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *