Здоров'я, Статті, Суспільство

8 ознак, що час звернутися до кардіолога

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, основна причина смерті у світі – серцево-судинні захворювання. Саме від них помирає найбільше людей. І цих смертей було б набагато менше, якби хворим, які страждають на серцеві хвороби, було вчасно надано допомогу. Але для цього кожна людина повинна розуміти, за яких симптомів слід звертатися до лікаря, а точніше – до кардіолога – фахівця із захворювань серця та судин.

Медичний центр Дельта Мед пропонує консультацію в найкращих спеціалістів, і проведення обстежень на найсучаснішому медичному обладнанні. Однією з таких процедур є ехокардіографія https://delta-med.com.ua/directions/kardiologiya/.

1. КАРДІАЛГІЯ – БІЛЬ У СЕРЦІ

Біль при проблемах із серцем локалізується як ліворуч, де розташоване серце, так і по центру грудини.

Вона може віддавати в різні частини тіла – в руки або одну руку (зазвичай ліву), назад у спину і навіть у щелепу.

Біль розвивається за фізичними зусиллями, після емоційної напруги, переохолодження, прийому великої кількості їжі.

Біль може мати різний характер: давить, ріжучий, ниючий, стискає. Вона може «пекти».

Болі найчастіше супроводжують ішемічну хворобу серця (ІХС) і звуться стенокардія. Але кардіалгії характерні й інших серцево-судинних патологій, зокрема артеріальної гіпертензії, перикардиту, міокардиту, кардіоміопатії та інших.

Біль у ділянці серця може викликатися й іншими, несердечними патологіями, але краще, якщо в цьому розумітиметься лікар. Тому будь-які кардіалгії – це причини звернутися до кардіолога.

2. НЕСТАЧА ПОВІТРЯ – ЗАДИШКА

Стан задишки – утрудненого дихання, нестачі повітря – говорить про серцеву або легеневу недостатність. Серцева задишка спочатку розвивається при фізичних зусиллях і проходить, коли навантаження припиняється. Але в міру розвитку хвороби задишка може наздоганяти людину, і коли вона перебуває у спокої, і навіть просто лежить. Це вже серйозний симптом.

Читайте також:  Картельный сговор. Кто в Виннице ворует на дорогах и куда смотрит НАБУ и ГБР

Серцева задишка зазвичай проявляється тим, що утруднений вдих.

Відрізнити серцеву задишку від легеневої може фахівець. У будь-якому випадку і той, і інший симптом говорить про серйозне неблагополуччя зі здоров’ям.

3. ЧАСТИЙ/УШКОДЖЕНИЙ ПУЛЬС – ТАХІКАРДІЯ/БРАДИКАРДІЯ

За пульсом можна судити про такий важливий показник, як частота серцевих скорочень (ЧСС).

Нормальним вважається від 60 до 100 ударів на хвилину (звісно, ​​при навантаженнях, стресах пульс частішає).

Коли значення пульсу вище за цей показник, говорять про тахікардію, нижче – про брадикардію. І той, і інший стан досить небезпечні. Особливо серйозна низька ЧСС – менше 40 ударів на хвилину, вона може спричинити зупинку серцевого м’яза.

4. ПЕРЕБОЇ У СЕРЦЕВОМУ РИТМІ – АРИТМІЯ

Зазвичай ми не помічаємо, як працює серце. Але буває, що виникають суб’єктивні малоприємні відчуття – серце «тріпкається», «завмирає», як би «перевертається». Якщо такі відчуття постійні та ще супроводжуються іншими симптомами: задишкою, слабкістю, болем у грудях, то консультація кардіолога необхідна. Цілком ймовірно, що причина в захворюваннях серця – ІХС, кардіоміопатії, перикардит, порок серця.

5. ПІДВИЩЕНИЙ АБО ЗНИЖЕНИЙ АТ – ГІПЕРТОНІЯ ТА ГІПОТОНІЯ

Артеріальний тиск вважається нормальним, якщо він знаходиться в межах від 60 до 140 мм рт. ст. Якщо тиск постійно підвищений або, навпаки, знижений, треба забити на сполох. Такий стан загрожує розвитком серйозних ускладнень аж до інсульту. Так, і при зниженому тиску може статися інсульт, тому не варто займатися самолікуванням. Гіпотонія така сама причина звернутися до кардіолога, як і гіпертонія.

6. НЕПРИТОМНІСТЬ

Постійні непритомності та навіть епізоди сильної слабкості з запамороченням – це привід відвідати кардіолога та пройти обстеження. Звичайно, такі стани можуть говорити про іншу, несерцеву причину, але в будь-якому випадку існує небезпека серйозних наслідків.

Читайте також:  Майбутнє доступу - роль і перспективи розвитку RFID технологій і IP відеодомофонів

7. СИНІ ГУБИ – ЦІАНОЗ

Якщо таке трапляється не тому, що ви стали, і супроводжується посиненням нігтів, почастішанням серцебиття, то це дуже поганий симптом. Він вказує на те, що в серцевій діяльності відбуваються збої, і серце не забезпечує організм киснем. Сині губи та нігті характерні для пороку серця.

8. НАБРЯКИ НІГ

Набрякати ноги можуть не тільки при серцевих захворюваннях, а також при проблемах із нирками, варикозі, ураженнях печінки. Серцеві набряки мають характерні риси. Розвиваються такі набряки поступово, захоплюють кісточки обох ніг, піднімаючись на гомілки. Шкіра на місці набряку щільна, холодна (часто ноги мерзнуть), має синюшний відтінок. Набряки безболісні, навіть коли на них натискають.

Такі набряки, що супроводжуються іншими симптомами проблем із серцем, свідчать про серцеву недостатність, що розвивається, тому вони є причиною звернення до кардіолога.

Усі перелічені вище ознаки, якщо вони з’являються у поєднанні, ігнорувати не можна. Із серцем жарти погані – інфаркт міокарда, інсульт, зупинка серця можуть виникнути раптово. Щоб цього не сталося, треба своєчасно звернутися до фахівця-кардіолога, пройти обстеження, виявити захворювання та виконувати всі рекомендації лікаря.

Дельта Мед https://delta-med.com.ua/ – ізраїльська медицина «на відстані витягнутої руки» доступна в Україні! Прийом лікаря-кардіолога відбувається у львівському медичному центрі . Протоколи обстеження пацієнтів медичного центру та лікування відповідають ізраїльським та європейським стандартами надання медичної допомоги. При необхідності в клініці можливе оперативне проведення консиліуму лікарів, а в складних випадках чи за бажанням пацієнтів залучення ізраїльських медиків за допомогою телемедицини або запрошення спеціаліста в медичний центр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *