Site icon Стоп корупція

Як вибрати полікарбонат для теплиці

Теплицею називають спеціальне приміщення для позасезонного вирощування овочів, фруктів та квітів. Щоб воно справлялося зі своїми завданнями, городнику варто потурбуватись трьома речами: зносостійкістю (чи зламається конструкція при сильному пориві вітру), стабільністю температури (чи можна підтримувати постійні умови вирощування культур), проникненням сонячного світла. Використання полікарбонату як матеріалу для покриття теплиці дозволяє тримати ці три фактори в порядку.

Далі розповімо, як правильно вибрати полікарбонат, щоб теплиця була стійка до навантажень та прихильна до рослин.

П’ять критеріїв вибору полікарбонату

Виготовляючи теплицю, використовують профільні труби для каркаса, а боковини та дах обшивають полікарбонатом. Таким чином, можна отримати конструкцію на 20 років експлуатації.

Щоб вибрати підходящий для теплиці полікарбонат, орієнтуйтеся на такі критерії:

Якщо боковини теплиці виготовлені з полікарбонату, можна висаджувати рослини на відстані 15 см від стін парника. Таким чином збільшується корисна площа у приміщенні.

Використання прозорого полікарбонату для даху теплиці дозволяє не тільки забезпечити доступ сонячного світла, а й справлятися з високим навантаженням. Наприклад, полікарбонат завтовшки 4 мм здатний витримати шар снігу завтовшки до 50 см.

Товщина полікарбонату для теплиці, що опалюється.

Для звичайної літньої дачної теплиці підійде полікарбонат завтовшки 4 мм. Якщо плануєте вирощувати в період заморозків, то вже потрібно купувати листи завтовшки 6 мм. А для теплиці, що опалюється, підійде стільниковий полікарбонат не тонше 8 мм. Теплопровідність восьмиміліметрового листа становитиме 3,9 Вт на кв. м на 1 градус цельсію. Використання листів завтовшки 8 мм дозволить заощадити 20% енергії на обігрів у порівнянні з покриттям завтовшки 4 мм.

Чим полікарбонат кращий за інші матеріали?

На відміну від скла, полікарбонат дозволяє виготовити легку самонесучу конструкцію без особливих вимог до фундаменту. Його легко монтувати: головна вимога – не наступати і не навалюватися на листи. Взимку він дозволяє скоротити втрати тепла до 40%.

Полікарбонат не руйнується при снігопаді, граді та випадковому ударі садовим інструментом. На відміну від поліетиленової плівки, термін служби полікарбонату в 10 разів вищий. Також він не шарудить і не рветься на вітрі. Полікарбонатну теплицю можна вимити зовні та зсередини, використовуючи звичайний садовий шланг.

Замовляйте листи прозорого стільникового полікарбонату завтовшки 4, 6 або 8 мм, щоб виготовити теплицю, яка дозволить зібрати десятки гарних урожаїв овочів та фруктів!

 

Exit mobile version